LC1D25FD SCHNEIDER contactor
TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - <= 440 V 25 A - 110 V DC coil LC1D25FD
Manufacturer: Schneider
SKU: AELR77260504
598.00 (SAR)
488.00 (SAR)
GET A QUOTE FOR THIS
Why to Shop at faakart.com
  • Standard Delivery*
    We provide standard delivery across the country.
  • Return Policy*
  • 100% Genuine Products
Description:
    LC1D25FD
    CONTACTOR
    3-P (3NO)
    25 AMP
    110 VDC COIL
    2 HP @ 115 V 1-PH